Zkontrolujte si, zda se již nemovitost neprodávala

hledani-v-databazi-inemu

Realitní trh je jako řeka. Nikdy není stejný a neustále se mění. Pokud realitní makléř detailně realitní trh nesleduje, mohou mu utéct podstatné detaily, které v konečném důsledku mohou znamenat mnoho peněz (ztráta či zisk).

Příkladem může být, že se prodejce ozve makléři, že by přes něj rád prodal svoji nemovitost. Pozve jej na prohlídku a dohodnou se na podmínkách prodeje.

Co však majitel makléři neřekne, je to, že se již dříve pokoušel svoji nemovitost prodat přes konkurenční realitní kancelář. Jejich nabídka je již samozřejmě dávno stažená, takže na internetu nikde není možné tuto informaci zjistit.

Nic netušící makléř tak nabírá nemovitost, která již na realitním trhu zanechala stopu, z nějakého důvodu se neprodala a případní kupci o tomto pravděpodobně budou vědět.

Logicky se tak nabízí termín, že nemovitost bude tzv. “profláklá“, tzn. kupci ji budou přehlížet, protože se prodává příliš dlouho, tedy s ní zákonitě musí být něco špatně.

Marná snaha makléře o prodej pak nebude mít žádný efekt a nemovitost se pravděpodobně opět neprodá nebo se prodá náhodou – kupci, který o dřívějším prodeji nevěděl.

Přitom kdyby makléř ihned na začátku věděl, že nemovitost se již prodávala, mohl s majitelem nastavit úplně jiné podmínky (snížit prodejní cenu, navýšit provizi, zajistit úpravu interiéru či exteriéru domu atd).

Za nových podmínek by jistě měla transakce vyšší šanci na úspěch.

Ověřte si v INEMu, zda se nemovitost, kterou nabíráte k prodeji, již v minulosti neprodávala.

Stačí mít předplacený přístup do databáze a hledat dle konkrétních parametrů nemovitosti v hlubinách realitního trhu.

Nejlepších výsledků v tomto ohledu dosáhnete s přístupem do databáze či s kombinovaným přístupem do systému pro realitky a do databáze.

Systém pro realitky + databáze
Databáze nemovitostí