Jak přesvědčit majitele, že prodejní cena je nadhodnocená a nemovitost je ve špatném stavu

realitni maklerka s INEMem

Z praxe našich partnerů víme, že jedním z nejpalčivějších problémů v rámci realitní praxe je diskuze s majiteli nemovitostí o prodejní ceně jejich majetku.

Majitelé často vychází ze zkreslených informací o trhu (předně nabídkových cen na realitních portálech) a na základě toho dochází k závěru, že hodnota jejich majetku je vyšší, než v reálu skutečně je.

Jakákoliv snaha realitních makléřů přesvědčit majitele o tom, že se ohledně ceny mýlí, je pak marná. Je možné nasměrovat klienty ke službě online ocenění nemovitosti, nicméně odpovídající odhad není k dispozici obratem ruky.

Navíc majitelé často mohou pojmout podezření, že se na ně makléři snaží “ušít boudu” tím, že “přihrají nemovitost za nižší cenu svým známým” nebo si vymyslí podobné příběhy.

Zároveň se mohou z tohoto důvodu rodit internetové recenze o neschopnosti realitních makléřů, drzosti, podivném jednání atd.

Další obtíží, se kterou se realitní makléři setkávají, je potřeba majitelům sdělit, že jejich nemovitost dávno nesplňuje současné standardy bydlení. Nejde však jen o to, jak je nemovitost vybavena po technické stránce. Důležitá je také estetická stránka věci… A říci majiteli: “Neberte to špatně, ale ten lustr musí pryč”, může být ožehavé.

Jeden obraz vydá za tisíce slov

INEM – Systém pro realitky je tu, aby řešil tyto problémy realitek.

Jak se říká, jeden obraz vydá za tisíce slov. Není proto nic jednoduššího, než ukázat majiteli, jaký je rozdíl mezi nabídkovou a realizovanou cenou přímo u jednotlivých nemovitostí v databázi INEMu.

Dále jim můžete jednoduše ukázat, jaký standard bydlení se v dané oblasti vyskytuje a jaké to má důsledky na stanovení prodejní ceny.

K využití této funkce je možné využívat základní přístup do INEMu – Systému pro realitky. Lepších výsledků však dosáhnete s kombinovaným přístupem do databáze nemovitostí.

Systém pro realitky
Systém pro realitky + databáze